Kiralama Şartları

GENEL OTO KİRALAMA VE SİGORTA KOŞULLARI

MERT OTO KİRALAMA Denizli geneline yayılmış ofis ağı ve güvenli araç filosu ile araç kiralama ihtiyacınızı karşılamaktan memnuniyet duyacaktır. Kiralamanıza ait rezervasyon talepleri ofislerimiz ve rezervasyon merkezimiz tarafından garantili bir şekilde temin edilir.

Kiralama esnasında sizi rahat ettirecek tüm ek ürünlerimizi ( Navigasyon, HGS, Bebek koltuğu vs.) ofislerimizden kiralama sırasında ek ücret karşılığında teslim alabilirsiniz. Günlük kiralama hizmetlerimizden yararlanmak için 0 506 851 49 39 numaralı rezervasyon ofisimizi arayabilir, www.mertotokiralamadenizli.com adresinden veya araç kiralama ofislerimizden herhangi birisine uğrayarak bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Araç kiralamadan önce yaptırdığınız rezervasyon size araç garantisi sağlayacaktır.

SÜRÜCÜ BELGESİ VE ARAÇ KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI:

En az 1 (bir) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler A, B, N,F ve I grubu araçları kiralayabilirler. G,H,O,M ve D grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; J,E,C,P,L ve K grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşını doldurmuş ve üzerinde olma koşulları aranır. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ile orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir. Genç sürücü ücret bilgisi için (0 506 851 49 39) arayabilirsiniz

ARABA KİRALAMA SÜRESİ:

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda 30 gündür.

RENT A CAR FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR:

Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi dahil dir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, Mini Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-26 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon Cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır.

Araçların müşteriye teslimi tam dolu veya boş depo yakıt ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 3000- 4000 km arasında değişkenlik göstermektedir. Kilometre aşım ücreti grup bazında değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA:

MERT OTO KİRALAMA DENİZLİ ofis müsayitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 26 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak bu km’yi aşan yerlere ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için ofisimizi arayabilirsiniz.

TESLİM GECİKMELERİ:

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

ÖDEME ŞEKİLLERİ:

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile peşin tahsil edilir. C,E,P,L ve K araç gruplarında, çift kredi kartı ibraz edilmesi gereklidir. Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise aynı kredi kartından tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz.

İPTAL VE İADE KOŞULLARI:

Ön ödemeli rezervasyonunuzu, rezervasyon yapılan tarihte iptal etmeniz durumunda, tüm ödemeniz iade edilecektir.

• Ön ödemeli rezervasyonunuzu, araç alışınızdan 3 gün öncesine kadar iptal etmeniz durumunda, ön ödemenizden 125 TL kesilerek kalan tutar iade edilecektir.

• Ön ödemeli rezervasyonunuzu, araç alışınızdan 3 gün ve daha az süre kala iptal etmeniz durumunda, ön ödemenizden kiraladığınız aracın ortalama 3 günlük ücreti kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Eğer kiralamanız 3 gün ve daha az süreli ise, iade tutarı talep edilemez.

• Ön ödemeli rezervasyonunuzu, iptal etmemeniz ve aracı teslim almamanız durumunda, iade tutarı talep edilemez.

 TRAFİK CEZALARI:

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Trafik cezalarında 20 TL + KDV hizmet bedeli uygulanmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0 258 242 86 66  ve 0 506 851 49 39 No lu numaralara bilgi verilmesi zorunludur. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurulması.

Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 0 258 242 86 66 ve 0 506 851 49 39 No lu numaradan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz. Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi arayınız. Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım km.si gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen bizi arayınız.

DMCA.com Protection Status